Łukasz Luks


Biografia kandydata

gorzowianin od urodzenia, mieszkaniec Dolinek od zawsze.

Absolwent Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2. Karierę zawodową rozpoczynał jako instruktor nauki jazdy, a obecnie jest kierowcą autobusu komunikacji miejskiej.

Od sześciu lat jest szefem Związku Zawodowego Kierowców i Motorniczych przy Miejskim Zakładzie Komunikacji. Działa jednak nie tylko w sprawach typowo związkowych jak wynagrodzenia czy poprawa bezpieczeństwa pracy. Zajmuje się także problemami bezpieczeństwa ruchu drogowego, działa na rzecz remontu zatok autobusowych i dostosowaniem przystanków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Od lat poszukuje nowych rozwiązań dotyczących usprawnienia płynności ruchu w mieście. Jako pierwszy domagał się powstania ronda przy „Watralu”, co wyeliminowało częste kolizje i wypadki w tym miejscu.

W wyniku starań kierowanego przez niego związku jest członkiem Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Urzędzie Miasta. Swoje doświadczenie zawodowe oraz zaangażowanie społecznej chce przenieść do Rady Miasta.

Koleżanki i koledzy cenią go za duże zaangażowanie w sprawy pracownicze oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uważany jest za skutecznego w swoich działaniach, postrzegany jest jako zwolennik kompromisu, dzięki czemu jego działania przynoszą wymierne efekty.

Od lat kibicuje gorzowskim koszykarkom i żużlowcom. Pasjonuje się elektroniką i nowymi technologiami. Amatorsko zajmuje się fotografią. Pasjonat Francji i francuskiej kuchni.

Każdą wolną chwilę stara się spędzać z rodziną. Żonaty, szczęśliwy ojciec córki Karoliny, uczennicy piątej klasy i synka Aleksandra, ucznia pierwszej klasy podstawówki. Dumny posiadacz pięknego 1,5-rocznego wyżła niemieckiego, z którym chętnie spaceruje po gorzowskich lasach.