Michał Jerzy Tapper


Biografia kandydata

urodził się na Śląsku, gdzie spędził pierwsze dwie dekady życia, ale to Gorzów stał się jego miłością.

W Gorzowie zamieszkał, bo zakochał się w gorzowiance. Po prostu. Tak znalazł się w mieście, które zauroczyło go równie mocno, jak zauroczyć potrafi miłość. Bezwarunkowo i na zawsze.

Naukowe szlify zdobył na lokalnej, gorzowskiej uczelni. Ukończył dwa kierunki na poziomie licencjata i jeden magisterskim. Chociaż nie urodził się w Gorzowie, to zdobył zaufanie mieszkańców swoją pracowitością, zaangażowaniem i poświęceniem dla miasta. Dzięki temu przez cztery lata pełnił funkcję przewodniczącego parlamentu studentów. To była dobra lekcja, ale nie jedyna. Przez dekadę organizował cieszący się niebywałą popularnością „Przegląd Kabaretów Studenckich”. Imprezę o randze ogólnopolskiej, o dużym rozgłosie i wysokiej renomie. Życie ludzkie i dbałość o nie nigdy nie była mu obojętna. Stąd też zorganizował „Wampiriadę” – zbiórkę krwi ratującą ludzkie życie. To było dwadzieścia pięć akcji i trwało ponad pięć lat.

Przez kolejne lata współpracował z Akademickim Związkiem Sportowym zajmując się sprawami administracyjnymi i organizacyjnymi. W tym czasie koszykarki zdobyły cztery medale Mistrzostw Polski przynosząc gorzowianom wiele radości.

Obecnie chęć działalności publicznej realizuje w Inicjatywie Obywatelskiej #kochamGorzów, która jego zdaniem jest szansą na rozwój miasta i uporządkowanie wielu problematycznych kwestii. Dlatego zdecydował się kandydować do Rady Miasta Gorzowa. Widzi w tym wielką szansę na odwdzięczenie się temu pięknemu miastu za wiele lat możliwości realizowania swoich ambicji w pomaganie innym.