Henryka Nowicka


Biografia kandydatki

absolwentka Liceum Ekonomicznego w Gorzowie Wlkp.

Pracowała jako pracownik umysłowy i fizyczny w takich zakładach jak, Ruch, Poczta, Ursus, Stolarka Budowlana, Volkswagen.

Obecnie na emeryturze. Udziela się społecznie, czynnie bierze udział w spotkaniach budżetu obywatelskiego i innych projektach. Dumna z załatwionych spraw dla mieszkańców os. Słonecznego takich jak: kącik dla seniora, przy udziale i współpracy firmy Castorama, plac zabaw dla dzieci, ławki, chodnik, schody. Projekty te są w trakcie realizacji.
Zależy jej na estetyce miasta, dobrej i zsynchronizowanej komunikacji miejskiej, a dla dzieci darmowej. Martwi ją stan powietrza i hałas w Gorzowie, niskie płace dla gorzowskich pracowników, zbyt ciężkie tornistry uczniów i zły dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych dla seniorów. Chciałaby by Gorzów był miastem przyjaznym i ciekawym, bo potencjał już posiada.

Znajomi mówią, że jest aktywna i dużo robi dla mieszkańców, a to jeszcze nie koniec. Aktywność to jej żywioł. Pasją jest fotografia i teatr. Zadziwia postęp w technice i nowe technologie. Lubi filmy popularnonaukowe i fantasy.

Prywatnie żona, mama córki i syna oraz babcia trzech wspaniałych wnuków, z których jest bardzo dumna.