Andrzej Jakubaszek


Wywiady


Biografia kandydata

gorzowianin od 1949 roku, inżynier budownictwa, emeryt.

Wiceprzewodniczący Gorzowskiej Rady Seniorów, członek Zespołu Rewitalizacji Centrum Gorzowa, ławnik Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Losy i rozwój Miasta nigdy nie były i nie będą mu obojętne. To jego miejsce na ziemi, od dziecka. Z natury jest otwarty na drugiego człowieka, słucha ludzi, chętnie z nimi rozmawia, dzięki czemu dobrze zna potrzeby mieszkańców. Jest sąsiadem, którego rano można spotkać na zakupach, który porusza się komunikacją miejską, żyje zwyczajnie, wśród ludzi. Ma naturę działacza, jeżeli jest przekonany, że sprawa jest ważna i słuszna, nigdy nie odpuszcza. Kieruje się sprawiedliwością i uczciwością, nie lubi, gdy ocenia się ludzi na podstawie ich preferencji politycznych, religijnych czy życiowych wyborów. Uczy się tolerancji, chce być otwarty na świat i zmiany, jakie w nim zachodzą.

Jako lokalny patriota stale włącza się w aktywności na rzecz Miasta. Dotychczas, w ramach działalności w GRS, doprowadził z koleżankami i kolegami do wynegocjowania tańszych biletów dla seniorów na baseny w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym Słowianka oraz stworzenia możliwość zakupu najtańszych w województwie karnetów do Kina „60 krzeseł”.

Jako radny zamierza zająć się uzyskaniem dla seniorów innych niż dotychczas zniżek, m.in. w komunikacji miejskiej, tańszych opłat za szczepienia przeciwko grypie oraz zwiększenia dostępności dla gorzowian do nieodpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych.

Jednym z jego priorytetów jest aktywizacja seniorów do zajęć ruchowych, sportu, zmiany trybu życia, wyjścia na świeże powietrze. Zainicjował kilka przejazdów rowerami po bliższej i dalszej okolicy z mistrzem świata Lechem Piaseckim. Zorganizował Rowerowy Piknik Seniorów.

Podróżuje, obserwuje rozwijające się miasta w Polsce i na świecie. Marzy o tym, by jego mała ojczyzna zmierzała ku Europie. Nie czeka na innych, zaczyna od siebie. Robi sporo, ale chce i może robić jeszcze więcej. Czy gorzowscy Seniorzy chcą mieć swego aktywnego przedstawiciela w Radzie Miasta z okręgu nr 2? Czy mieszkańcy miasta stawiają na doświadczenie i pasję? Decyzja należy do Państwa.