Maciej Pomorski


Biogram kandydata

gorzowianin, mieszkaniec Zawarcia, przedsiębiorca, społecznik, aktywnie wspiera młodych sportowców, specjalista z zakresu bezpieczeństwa narodowego.

Absolwent Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., absolwent Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., posiada kwalifikacje w zakresie prowadzenia maszyn budowlanych.

Przedsiębiorca, od 8 lat prowadzi w Gorzowie Ośrodek Szkolenia w zakresie użytkowania maszyn budowlanych oraz urządzeń specjalistycznych.

Jeden z inicjatorów akcji pomocy „Życiowe kroki Kajetana”, w ramach której udało uzbierać się 300 tys. zł na operację nóg młodego gorzowianina, Kajetana w Saint Louis. Operacja zakończyła się sukcesem i Kajetan może swobodnie chodzić.

Opiekuje się osobami bezdomnymi, aktywnie uczestnicząc w ich życiu oraz wspierając finansowo. Istotną rolą jego działalności jest wspieranie młodych żużlowców i sportowców w Gorzowie w rozwijaniu ich kariery sportowej.
Prowadzony przez niego Ośrodek Szkolenia wspierał Hospicjum św. Kamila w Gorzowie poprzez udział w zbiórkach i balach charytatywnych.

Młody, energiczny, kreatywny, głowa kipi od pomysłów. Na jego osiedlu nie ma drogi nie do wyrównania, a jeśli zaistnieje taka potrzeba,, Maciej służy sąsiedzką pomocą.
Szczęśliwy mąż, zapalony wędkarz, miłośnik sportu żużlowego oraz piłki nożnej, czynnie uprawiający tenis.