Grzegorz Musiałowicz


Wywiady


Biografia kandydata

gorzowianin od urodzenia, mieszkaniec Zawarcia, społecznik i felietonista, radny miasta, założyciel Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Zawarcia.

Absolwent Liceum Ekonomicznego w Gorzowie Wlkp., Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Zawodowo związany z Miejskim Zakładem Komunikacji. Pracował w handlu, prasie i ubezpieczeniach, prowadził także własną działalność gospodarczą. W latach 2014-2015 pełnił funkcję dyrektora lokalnego Ośrodka Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych.

Społecznie, oprócz działalności w Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Zawarcia którego jest prezesem, aktywnie działa też w Stowarzyszeniu Ludzie dla Miasta i Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 1 „Jedyna Taka”, dążącym do remontu najstarszej gorzowskiej podstawówki. Zaangażowany w ratowanie przed likwidacją – jedynego w całym województwie – Zespołu Szkół Ogrodniczych w Zieleńcu, inicjator powstania Stowarzyszenia „Stop Likwidacji Ogrodnika”. Razem z Lubuskim Alarmem Smogowym doprowadził do zamontowania w Gorzowie siedmiu nowoczesnych urządzeń badających poziom zanieczyszczeń powietrza w mieście. Aktywny przeciwnik budowy stacji paliw wewnątrz osiedli mieszkaniowych. Doprowadził do obniżenia o połowę czynszu za mieszkania komunalne, samodzielnie remontowane przez nowych najemców.

Jeden z najbardziej pracowitych gorzowskich radnych. W trakcie kadencji odbył łącznie blisko 150 dyżurów i spotkań z mieszkańcami oraz złożył ponad 400 interpelacji w ich sprawach. Złożył także poprawkę do uchwały Rady Miasta, która skutkowała podwojeniem kwot przeznaczanych corocznie na budżet obywatelski. Działa aktywnie w trzech komisjach Rady Miasta, Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy prezydencie oraz w Gorzowskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego – jako reprezentant Rady Miasta.

Dwukrotnie – w latach 2016 i 2017 – wybrany Najlepszym Samorządowcem Województwa Lubuskiego przez czytelników Portalu Samorządowego.

W wolnych chwilach, których – jak sam przyznaje – nie ma zbyt wiele, lubi czytać. Głównie literaturę z zakresu ekonomii i psychologii, ale również książki historyczne i biografie. Zwycięzca pierwszego dyktanda zorganizowanego przez Akademię im. Jakuba z Paradyża, zdobywca tytułu Gorzowskiego Mistrza Ortografii 2017.

Zdaniem współpracowników jest bardzo pracowity i dokładny. Zawsze pełen pomysłów, chętnie pozyskuje nową wiedzę i potrafi ją praktycznie wykorzystać. Skuteczny w realizacji zadań. Mówi się o nim, że potrafi znaleźć rozwiązania nawet bardzo trudnych problemów. Za podjęte decyzje to on sam ponosi odpowiedzialność. Wrażliwy na problemy osób niepełnosprawnych, wśród których ma od lat wielu przyjaciół.

Żonaty, ojciec dorosłej córki oraz syna, ucznia II LO na Zawarciu.